Obuoliai nuo rudens neatsiejami. Vieni mėgstamiausių mano pyragėlių – obuolių „skarelės“, kurių privalu išsikepti kiekvieną rudenį
Tešlai:
250 g miltų,
100 g ištirpinto margarino arba sviesto,
125 g grietinės,
1 kiaušinis,
Įdarui:
Obuolių, nuluptų ir supjaustytų nedidelėmis skiltelėmis,
cinamono ir cukraus,
Papuošimui:
miltinio cukraus
Iš produktų suminkyti tešlą. Palaikyti šaldytuve. Pasiruošti obuolius. Sumaišyti cukrų ir cinamoną. Iš tešlos iškočioti lakštą ir supjaustyti nedideliais rombais. Ant rombo per vidurį dėti obuolio skiltelę, apvoliotą cukraus ir cinamono mišinyje. Užlenkti du rombo kraštelius, kad gautųsi gražus pyragėlis. Tokias „skareles“ kepti 1800C orkaitėje, kol gražiai paruduos (20-30 min.). Iškeptus ir pravėsusius pyragėlius apibarstyti miltiniu cukrumi.
Jeigu jums liktų gyventi vieną minutę, kaip ją nugyventumėt? Tokį klausimą užduoda pagrindinis mokslinės dramos „Išeities kodas“ („Source Code, 2011 m.) veikėjas – Kolteris. Jis netikėtai tampa slaptos eksperimentinės programos dalyviu, kurios metu turi surasti sprogdintoją, palikusį bombą viename traukinyje. Šios programos dėka Kolteris gali patekti į žuvusio žmogaus kūną 8 minutėms iki jo žūties tam, kad išsiaiškintų, kas atsakingas už šį tragišką įvykį. Tačiau eksperimento metu Kolteris patiki, jog gali pakeisti įvykius ir išgelbėti traukiniu važiavusius žmones. Įtemptas, įdomus ir neeilinis filmas.
Klausimai be atsakymų
Sklando vienišoj nakty.
Pavargęs nuo ieškojimų
Žvilgsnis sustingęs aky.
Širdis, kupina ilgesio,
Nenori laukti ilgiau.
Gal dėl žmogaus iš liūdesio
Lietūs vis verkia gailiau.
Kažkur minčių gelmėj plaukia
Tušti svajonių laivai.
Paklydę nebyliai šaukia,
Tačiau tu to nežinai…
Patinka tyla rytais, kai dar miega ne tik žmonės, bet ir gamta, daiktai, baldai, indai. Šiandien į darbą atvažiavau keliom valandom anksčiau nei reikėtų, ne tik dėl darbų, kurių šiek tiek prisikaupė, bet ir dėl to, kad tiesiog tai laikas, kurį galiu praleisti su savimi, skirti laiko savo mintims, apmąstymams, užrašams. Kartais taip gera pasimėgauti tyla, panirti į ją, jos klausytis. Skirti laiko sau reikėtų dažniau, tik to laiko nuolat atrodo per maža, o dar susirasti kamputį, kur pabūtum viena irgi ne visada pavyksta, bet jei taip nutinka, tai tiesiog gera
Dramoje „Anapus“ („Hereafter“, 2010 m.) nagrinėjama mirties tematika. Pasakojamos trys istorijos, kurios galiausia persipina tarpusavyje. Žurnalistė Mari atostogų metų Indonezijoje tampa cunamio auka ir patiria klininkinę mirtį, po kurios ji nebegali gyventi kaip seniau, pradeda domėtis apie mirtį ir rašyti apie tai knygą. Kitas veikėjas – Džordžas yra geras tarpininkas tarp šio ir mirusiųjų pasaulio, kitaip mediumas. Tačiau toks jo sugebėjimas laimės jam neatneša ir tai jam virto prakeiksmu, dėl ko jis nustojo bendrauti su mirusiaisiais. Trečioji istorija pasakoja apie du berniukus dvynius, kurie stengiasi padėti savo narkomanei motinai, tačiau įvyksta nelaimingas atsitikimas ir vienas berniukas miršta. Jo brolis teturi vieną troškimą – pabendrauti su savo mirusiu broliu, kurio labai ilgisi. Geras, rimtas filmas, kiek lėtokai vystosi veiksmas, tačiau man patiko.