„Nuostabus gyvenimas“ („It‘s a Wonderful Life“, 1946) – tai istorija apie Džodžą, kuris nuo mažens svajoja keliauti po pasaulį, aplankyti tolimus kraštus, tačiau po netikėtos tėvo mirties jam tenka imtis vadovauti verslui. Nors jis turi puikią žmoną Merę ir būrį gražių vaikų, bet dėl užgriuvusių rimtų rūpesčių jaučiasi toks prislėgtas ir nelaimingas, kad ryžtasi savižudybei. Tuo metu jam į pagalbą ateina dar nepatyręs ir sparnų neužsitarnavęs Angelas Sargas, atsiųstas į žemę išgelbėti vyro. Angelas parodo Džordžui, koks būtų pasaulis, jei Džordžas jame neegzistuotų. Tai jautri, nuoširdi ir sentimentali istorija, verčianti apgalvoti gyvenimą, branginti kiekvieną dieną ir nepasiduoti net juodžiausiomis gyvenimo akimirkomis. Ši kino juosta buvo nominuota penkiems Oskarams, dažnai patenka į geriausių visų laikų filmų sąrašus ir Kalėdinių filmų topus, o taip pat dažnai vadinama klasikinio kino šedevru.
Romantinė komedija „Į Romą su meile“ („To Rome with Love, 2012 m.) nukelia žiūrovus į Italijos sostinę – Romą, kurioje pilna meilės, romantikos, aistrų, svajonių, netikėtumų. Pasakojamos keturios skirtingos istorijos: apie paprastą darbuotoją, netikėtai tapusį įžymybę, apie atrastą operos dainininką, apie jaunavedžius, atvykusius kurti gyvenimo Romoje bei apie poros santykių išbandymus, kai atvyksta sena draugė. Visos pasakojamos istorijos skirtingos, įdomios, linksmos, netgi kurioziškos ir tokios „itališkos“. Filmas suteiks geros nuotaikos ir leis smagiai atsipalaiduoti.
Būna tokių filmų, kuriuos pažiūrėjus ne viską supranti, pabaiga ne būna pateikta aiškiai, bet nepaisant to filmas tau vis tiek labai patinka. Toks buvo ir „Donis Darko“ (Donnie Darko, 2001 m.). Pagrindinis filmo veikėjas Donis tik per atsitiktinumą išvengia nelaimingo atsitikimo, kuris galėjo baigtis mirtimi. Po to jis susiduria su keistais aplinkoje vykstančiais dalykais, užuominomis, o su juo nuolat kalbasi žmogus su kiškio kauke. Donis pamato, kad gali keisti laiką ir netgi likimą. Įdomi, netradicinė, intriguojanti istorija, kurią norisi žiūrėti iki pabaigos, kad sužinotum tiesą.
Man patinka Kalėdiniai filmai, atspindintys to laikotarpio dvasią, šviesūs, gražūs, suteikiantys gerumo jausmą, kartais ir naivūs, bet užkrečiantys Kalėdomis ir primenantys vaikystę. Vienas jų animacinis filmas, skirtas visai šeimai „Svajonių traukinys“ („The Polar Express“, 2004 m.). Kalėdų naktį berniukas tikisi sulaukti ir pamatyti Kalėdų senelį, kad įsitikintų, jog jis tikrai egzistuoja. Prabudęs naktį jis netikėtai išvysta traukinį, vežantį vaikus į Šiaurės ašigalį susitikti su Kalėdų seneliu. Kelionės metu vaikai patiria daugybė nuotykių ir atranda tikrąsias dovanas ir vertybes. Puiki, šilta ir jaudinanti istorija, kuri kviečia kurti Kalėdų stebuklą ir svarbiausia tikėti.
Dramoje „Apelsinai ir saulė“ („Oranges and Sunshine“, 2010 m.) pasakojama apie socialinę darbuotoją Margaret, kovojančią už žmonių teises. Vieną vakarą pas Margaret kreipiasi moteris, prašydama surasti jos motiną, nuo kurios ji buvo atskirta, kai jai buvo vos ketveri. Pradėjusi aiškintis aplinkybes, Margaret sužino, kad 20 a. viduryje buvo vykdyta masinė vaikų deportacija iš Anglijos į Australiją, kur jie buvo išnaudojami kaip vergai ir ne tik. Šie vaikai, dabar suaugę žmonės, nežino savo kilmės šaknų ir nepažįsta savo tėvų. Margaret su nuoširdžiu atsidavimu įsitraukia į šių žmonių tėvų paieškas, dėl ko vis mažiau lieka laiko ir dėmesio pačios šeimai. Įdomi, sukrečianti, paremta tikrais faktais istorija apie daugelio žmonių išgyvenimus ir apie tai, kiek vienas žmogus gali duoti kitiems.