Marcipaninė pasaka

comments Komentarai išjungti - Marcipaninė pasaka
By , 2011 vasario 27 17:34

Virtuvėje lengvai sklando marcipano kvapas. Mmm… skanu. Pažiūriu pro orkaitės stiklą ir matau pūpsančius gražuolius keksiukus, kurie netruks iškepti. Norisi kuo greičiau jų paragauti ir pajusti skonį.

Marcipanas man visad atrodė kažkuo išskirtinis, ypatingo skonio ir nuostabaus aromato. Tad vakar internete susiradusi receptą, šiandien jau gaminau keksiukus su marcipanu. Ir nenusivyliau! Tai skaniausi mano kada nors kepti keksiukai, kuriuos tikrai gaminsiu dar kartą :)

 Marcipaniniams keksiukams reikės:

200 g marcipano,

džemo ar tirštos uogienės (aš dėjau braškių uogienę ir abrikosų džemą),

2/3 stiklinės cukraus,

2 a. š. vanilinio cukraus,

¼ a.š. druskos,

2 a.š. kepimo miltelių,

1 stiklinės pieno,

1 kiaušinio,

1 a.š. migdolų esencijos (aliejaus),

100 g margarino arba sviesto,

3 a.š kokoso drožlių,

2 stiklinių miltų,

migdolo drožlių.

Kiaušinį išplakiau su cukrumi, druska, vaniliniu cukrumi ir migdolų esencija. Po to įmaišiau ištirpintą ir pravėsintą margariną, kokoso drožles, supyliau pieną. Galiausiai sudėjau kepimo miltelius, miltus ir viską išplakiau. Gavosi gana tiršta tešla. Iš marcipano suformavau rutuliukus, į kurių vidų dėjau tirštos braškių uogienės arba abrikosų džemo. Dalį tešlos supyliau į keksiukų formeles. Po to įdėjau po marcipaninį rutuliuką ir vėl užpyliau tešla, kad jis būtų apsemtas. Ant keksiukų viršaus užbarsčiau migdolo drožlių ir kepiau juos 1800 C temperatūroje apie 20 min. Gavosi 19 ypač skanių keksiukų. Rekomenduoju išbandyti ir pagardinti gyvenimą marcipanu 😉

      

Receptą, pagal kurį gaminau keksiukus, galite rasti čia: http://pragarovirtuve.lt/marcipaniniai-avietiniai-keksiukai-or-mano-svajoniu-keksiukai/2455/

Filmas apie tikėjimą

comments Komentarai išjungti - Filmas apie tikėjimą
By , 2011 vasario 23 21:50

Praėjusį savaitgalį su sese žiūrėjom filmą „Svajonių laukas“ („Field of dreams“, 1989 m.). Tai graži ir įkvepianti istorija apie vyrą, auginantį kukurūzus, kuris vieną dieną išgirsta paslaptingą balsą, raginantį įrengti beisbolo aikštelę. Kai pagrindinis herojus paklauso balso, jis susitinka su mirusiais beisbolo žaidėjais ir galiausiai netgi tėvu, su kuriuo neturėjo progos susitaikyti, kol pastarasis buvo gyvas. Filmas žavi nuoširdžiu tikėjimu tuo, kas neįprasta ir keista, kai tikėjimui nereik įrodymų, kai tiki svajonėmis ir jų sieki. Nuoširdi ir paprasta istorija maloniam vakaro praleidimui.

       

Neužgesk

comments Komentarai išjungti - Neužgesk
By , 2011 vasario 19 15:31

Dalis mano jausmų, išreikštų keliose eilutėse, kurias pavadinau „Neužgesk“.

Nešuosi trapią šviesą širdyje,

Užgimusią per naktį manyje.

Svaigios palaimos apsupty

Jaučiu beribę paslaptį.

Pievų šnabždesį girdžiu,

Saulės spinduliu alsuoju,

Paukščio giesmėje tirpstu

Ir „Neužgesk“ kartoju!

Išbandymas

comments Komentarai išjungti - Išbandymas
By , 2011 vasario 18 22:02

Šiandien buvau pokalbyje dėl darbo – finansų analitiko. Jaučiau jauduliuką lyg per kokį egzaminą, bet manau, kad pasirodžiau visai neblogai, nors galėjau būti ir drąsesnė ar jaustis laisviau. Šis darbas man skamba kaip tikras išbandymas ir didžiulis iššūkis, bet jaučiu, kad tikrai to norėčiau. Žinoma, yra abejonių ar tikrai sugebėčiau ir man pavyktų, bet jos nėra tokios didelės kaip mano noras naujos patirties darbe, naujų žinių. Išėjusi iš pokalbio pagalvojau, kad visai nebuvo neverta tiek jaudintis, bet tai buvo mano pirmas tikras pokalbis dėl darbo, tad jaučiausi smagiai, kad jis pavyko visai neblogai. Tiesa, dar teks palaukti skambučio, ar mane pakvies antrajam etapui, bet tikiuosi, kad tai įvyks.

Tik yra vienas nemalonus dalykas – apie tai nieko nesakiau savo dabartiniame darbe, tad situacija tikrai nemaloni, kai atsiprašai iš darbo tam, kad nueitum į pokalbį dėl kito darbo. Jaučiausi lyg kokia melagė ar daranti kažką negera. Svarsčiau, ar verta apie tai pasakyti savo viršininkei darbe, bet galiausiai nusprendžiau, kad būtų geriau bent kol kas apie tai neužsiminti, nes juk man gali ir nepavykti, o prarasti darbą, kurį turiu irgi nesinorėtų.

Realiai aš jaučiuosi puikiai, kad nusiunčiau savo CV dėl darbo. Buvo smagu sulaukti skambučio, kai išgirdau, kad esu kviečiama pokalbiui, nes to nelabai tikėjaus, tad po darbo pokalbio, norisi tikėti, kad įmanoma, jog pakliūsiu ir į antrą etapą, o gal netgi, kad būsiu ta darbuotoja, kurios jie ieško.

Kelionė su mėnuliu

By , 2011 vasario 17 18:49

Šiandien po darbo važiuodama namo Neries krantine stebėjau danguje gyvenančio mėnulio kelionę. Mėnulis buvo itin didelis ir pilnas, seniai tokį bemačiau. Pro automobilio stiklą mačiau kaip jis keliauja kartu su manimi: skrieja virš bespalvių kalvų, raudonų namų stogų, vis dar plikų medžių viršūnių, karts nuo karto pasislepia už aukštų namų, bet greit mūsų akys ir vėl susitinka. Toks vienišas ir sušalęs mėnulis atrodė mėlyname dangaus skliaute… Bet šiandien aš jam palaikiau draugiją, jis jautė mano šiltą žvilgsnį ir žavėjimąsi juo…

Panorama Theme by Themocracy

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos