Apie gyvenimo prasmę

By , 2011 kovo 29 19:43

Viktoro Franklio, garsaus Vienos universiteto neurologijos ir psichiatrijos profesoriaus, psichoterapeuto ir pasaulinio garso mąstytojo, mintys:

Taigi gyventi – vadinasi, imtis atsakomybės teisingai atsakant į gyvenimo klausimus, vykdant jo keliamas užduotis, atliekant tai, ko iš mūsų reikalauja ši valanda. Šis reikalavimas, o kartu su juo ir būties prasmė yra skirtingi kiekvienam žmogui kiekvieną akimirką. Todėl neįmanoma nurodyti bendros žmogaus gyvenimo prasmės, neįmanoma į klausimą apie prasmę atsakyti apskritai. Mūsų aptariamas „gyvenimas“ nėra kažkas miglota, šis gyvenimas kas kartą yra labai konkretus, jo keliami reikalavimai mums taip pat labai konkretūs. Kaip tik šis konkretumas ir nulemia žmogaus likimą. Nevalia lyginti vieno žmogaus su kitu, vieno likimo su kitu – nes aplinkybės nesikartoja, ir kas kartą žmogus kviečiamas elgtis kitaip. Kartais jis privalo veikti, taigi veiksmu formuoti savo likimą, kartais turi pasinaudoti proga ir realizuoti vertybių galimybes išgyvendamas, o kartais reikia tiesiog paklusti likimui. Tačiau kiekviena situacija visuomet yra vienintelė ir nepakartojama, visuomet yra tik vienintelis – teisingas – „atsakymas“ į joje glūdintį klausimą.

Tad žmogus, kuriam jo konkretus likimas skiria kančią, privalo žiūrėti į ją kaip į užduotį – visiškai unikalią užduotį. Net kentėdamas žmogus turi įsisąmoninti esąs vienintelis ir nepakartojamas visatoje – su savo skaudžiu likimu. Niekas negali jo pakeisti, niekas už jį neatkentės jo kančios. Kaip jis, šio likimo palytėtas, neša savo naštą – štai kur dabar slypi vienintelė nepakartojamos pasiekos galimybė.

Juk gyvenimo prasmė vis kitokia priklausomai nuo žmogaus, nuo kiekvienos jo dienos ir valandos. Tad svarbu ne gyvenimo prasmė apskritai, o kurio nors asmens gyvenimo prasmė. Svarstyti šį klausimą bendrais žodžiais būtų tas pats, kaip šachmatų čempionui užduoti klausimą: „Pasakykite, pone, koks yra geriausias ėjimas pasaulyje?“ Tiesiog nėra ir negali būti gero ar geriausio ėjimo atsajai nuo konkretaus žaidimo ir individualios varžovo asmenybės. Tas pats taikytina žmogaus egzistencijai. Nereikėtų ieškoti abstrakčios gyvenimo prasmės. Kiekvienas turi savo ypatingą gyvenimo misiją, konkretų pašaukimą, kurį reikia įgyvendinti. Todėl niekas negali jo pakeisti, niekas negali jo gyvenimo pakartoti. Taigi kiekvieno uždavinys toks pat unikalus, kaip ir galimybė jį įgyvendinti.

Kadangi kiekviena gyvenimo situacija yra tarsi iššūkis žmogui ir iškelia jam problemą, gyvenimo prasmės klausimą faktiškai galima apsukti. Žmogus turėtų ne klausti, kokia gyvenimo prasmė, o veikiau pripažinti, jog šis klausimas jam užduodamas. Trumpai tariant, kiekvieną žmogų klausinėja gyvenimas; ir jis gyvenimui gali atsakyti tik prisiimdamas atsakomybę už savo paties gyvenimą; gyvenimui jis gali atsakyti tik už jį būdamas atsakingas. Taigi, pasak logoterapijos, žmogaus egzistencijos prasmė – jo atsakomybė.

Pasak logoterapijos, gyvenimo prasmę galime atrasti trimis skirtingais būdais: 1) kurdami arba nuveikdami darbą; 2) ką nors patirdami arba ką nors sutikdami; 3) priimdami nuostatą neišvengiamos kančios atžvilgiu.

Kavos pyragos

comments Komentarai išjungti - Kavos pyragos
By , 2011 kovo 26 18:24

2 stiklinės kvietinių miltų,

150 ml nesaldintų kakavos miltelių,

1 šaukštelis kepimo sodos,

2 šaukštai šalto vandens,

125 ml šaltos stiprios kavos,

125 ml kavos likerio,

1 šaukštelis vanilės kvapalo,

175 ml pašildyto sviesto,

500 ml smulkaus cukraus,

4 dideli kiaušiniai, baltymai ir tryniai atskirai,

Blyzgiui:

10 šaukštų cukraus pudros,

50 ml kavos likerio.

Orkaitę įkaitinti iki 1700C. Sumaišyti kavą, kavos likerį ir vanilę. Miltus ir kakavą sumaišyti kitame dubenyje. Išplakti kiaušinių trynius ir cukrų, sudėti ištirpintą sviestą ir gerai išplakti. Sudėti vandenyje nugesintą sodą. Lėtai įmaišyti sausus priedus, vis įpilant kavos mišinio. Galiausi įdėti gerai išplaktus kiaušinių baltymus. Kepti apie 50-60 min. Blyzgiui: cukraus pudrą ir likerį išplakti, kol tyrė taps vientisa ir aptepti pyrago viršų. Subtilaus skonio, sultingas, kava kvepiantis pyragas :)

Ieškojimai

By , 2011 kovo 26 10:45

Kažko ieškai – nerandi

Ir pasiklysti nevilty…

Laiko tėkmė srauni

Klausia – ar gyveni?

 Eini, stebi, bandai,

Bet žinai, kad ne tai…

Stengies, kovoji kas dieną,

Tačiau matai save vieną.

 Ir nori surasti ramybę,

Pajusti prasmės galybę,

Kad galėtum dalinti save

Bei jausti kitą žmogų šalia.

Kartais

comments Komentarai išjungti - Kartais
By , 2011 kovo 23 16:44

 

Kartais aš – besileidžianti saulė,

Trokštanti apkabinti pasaulį,

Pažvelgti tolyn už horizonto,

Kad surasčiau tai, kas ieškota…

Muzikos galia

comments Komentarai išjungti - Muzikos galia
By , 2011 kovo 22 18:23

Nuostabi, užburianti ir kerinti muzika, paliečianti jautriausias sielos stygas. Graži meilės istorija, primenanti pasaką. Romantiškas pokalbis mėnesienoje. Paprasti garsai aplinkoje virstantys į muzikos kūrinį. Visa tai patirsite filme „Muzika, suradusi mus“ („August Rush, 2007 m.), kuriame pasakojama apie vaikų namuose gyvenantį berniuką, vardu Evanas, turintį muzikinį talentą ir siekiantį surasti savo tėvus. Filmas nuo pat pradžių prikausto dėmesį ir suteikia daug gerų ir gražių emocijų. Pirmą kartą filmą žiūrėjau kine ir jis man paliko neišdildomą įspūdį, o savaitgalį vėl turėjau progą jį pamatyti per tv. Taigi itin rekomenduoju visiems, mylintiems muziką, mėgstantiems romantiką ir ne tik :)

          

Panorama Theme by Themocracy

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos