Kriaušpyragis

comments Komentarai išjungti - Kriaušpyragis
By , 2012 kovo 29 6:09

900 g nuluptų, išdarinėtų ir 5 mm storio gabalėliais supjaustytų kriaušių
3 šaukštai citrinų sulčių
170 g kvietinių miltų
1 šaukštas cinamono
1,5 šaukštelio kepimo miltelių
3 dideli kiaušiniai
400 g cukraus
120 g tirpinto sviesto + 3 šaukštai šalto, sukapoto peiliu
70 ml sauso marsalos vyno

Supjaustytas kriaušes supilti į dubenį ir apšlakstyti citrinų sultimis. Miltus, kepimo miltelius ir 2 šaukštelius cinamono suberti į dubenį ir sumaišyti. Kiaušinius išplakti su 200 g cukraus, kol cukrus ištirps, o masė sutirštės ir pabals. Po to iš lėto plakant, supilti tirpintą sviestą, vyną, sausus priedus. Kai tešla taps tąsi ir vientisa, pusę jos sukrėsti paruošton kepimo skardon, ant viršaus suberti kriaušes. Apdėlioti šalto sviesto gabaliukais, apiberti likusiu cukrumi ir cinamonais. Užpilti likusia tešla. Kepti 1800 C temperatūroje apie 40 minučių. Gavosi itin drėgnas, gaivus pyragas, kurio dar šiltas gabalėlis su ledais būtų itin puikus desertas.

Likime kartu

comments Komentarai išjungti - Likime kartu
By , 2012 kovo 26 12:50

Dramoje „Likime kartu“ („Stand by Me“, 1986 m.) pasakojama, kaip keturi mažo miestelio draugai, norėdami tapti didvyriais, iškeliauja į dviejų dienų kelionę ieškoti žuvusio jų amžiaus berniuko. Šios kelionės metu jie patiria įvairių nuotykių, o pats žygis jiems tampa tikru išbandymu. Tai gražus filmas apie draugystę, vaikystės įspūdžius, pilnas sąmojų, netikėtumų ir drąsos.

Aš esu legenda

comments Komentarai išjungti - Aš esu legenda
By , 2012 kovo 23 12:43

Nors filmas „Aš esu legenda“ („I am legend“, 2007 m.) jau daug kam matytas ir gal net ne kartą, tačiau aš jam kažkaip buvau abejinga. Tad visai neseniai nusprendžiau, kad reik jį pamatyti, nes girdėjau daug gerų atsiliepimų ir komentarų. Istorija visai paprasta ir matyta: baisus virusas išnaikino vos ne visą žmoniją ir tik nadaugelis, turinčių nepaaiškinamą atsparumą virusui, išgyveno. Tarp jų ir Robertas Nevilis, kuris vienas mieste su šunimi kovoja su viruso pažeistais žmonėmis, tapusiais vampyrais. Filmas man žiūrėjosi sunkiai ir nuobodokai, tiesiog trūko logikos, tikslesnių paaiškinimų apie tam tikrus rodomus dalykus, dėl ko likau nusivylusi filmu ir neatardusi kažko įspūdingo. Vienintelis įstrigęs dalykas – gražiai pavaizduota pagrindinio veikėjo ir šuns draugsytė.

Prieik arčiau

comments Komentarai išjungti - Prieik arčiau
By , 2012 kovo 22 13:08

Korėjiečių filme „Prieik arčiau“ („Come Closer“, 2010 m.) nagrinėjama meilės, netradicinės draugystės, išsiskyrimo tema. Vaizduojamos kelios atskiros jaunų žmonių istorijos, išryškinant jų jaumus, emocijas, išgyvenimus. Pagrindinis dėmesys skiriamas dialogams, akimirkoms, veiksmo beveik nėra. Pakankamai įdomus filmas, tačiau galėjo būti geresnis, nes vietomis žiūrėjosi nuobodžiai, trūko dėmesio prikaustymo.

Po Toskanos saule

comments Komentarai išjungti - Po Toskanos saule
By , 2012 kovo 19 22:21

Romantinė drama „Po Toskanos saule“ („Under the Tuscan Sun“, 2003 m.) sužavi nuostabiais Italijos gamtovaizdžiais, čia gyvenančių žmonių šiluma ir žinoma meile. Išgyvenanti išsiskyrimo su vyru skausmą, pagrindinė šios dramos veikėja – rašytoja Fransis netikėtai išvyksta į kelionę po Toskaną, kur ryžtasi pradėti naują gyvenimo etapą ir įsigyja namą. Čia ji susiranda naujų draugų, patiria meilę, o į jos gyvenimą sugrįžta džiaugsmas ir laimė. Žavi, jaudinanti, graži istorija, suteikianti gerų jausmų ir pakilią nuotaiką.

Panorama Theme by Themocracy

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos