Laimės projektas

By , 2011 vasario 6 19:25

Vakar baigiau skaityti dovanų gautą Gretchen Rubin knygą „Laimės projektas“. Nusprendžiau ir aš pabandyti siekti savosios laimės, remdamasi kai kuriais autorės pasiūlymais, mintimis. Keletas minčių iš knygos, kurias autorė pateikia iš savo patirties, baigusi metus trukusį savo laimės projektą:

“Galiu pakeisti savo gyvenimą, jo nekeisdama.“

„Tobulėjimą lemia suvokimas, kada aš jaučiuosi gerai, kada – blogai ir kada – teisi.“

„Vienas iš geriausių būdų pačiai tapti laimingai – tai padaryti laimingus kitus. Vienas iš geriausių būdų padaryti kitus laimingus – tai pačiai būti laimingai.“

„Dienos ilgos, bet metai trumpi.“

„Lengva būti sunkiam, sunku būti lengvam.“

 Knygos pabaigoje autorė pateikia klausimus, į kuriuos atsakius gali pradėti siekti savosios laimės:

  • Kas jus skatina jaustis gerai? Kokia veikla patinka, yra smagi ar suteikia energijos?
  • Kas jus verčia jaustis blogai? Kas jūsų gyvenime yra pykčio, susierzinimo, nuobodulio, nusivylimo ar nerimo šaltiniai?
  • Ar kuri nors jūsų gyvenimo sritis neleidžia jums jaustis teisiai? Ar norėtumėte pakeisti darbą, šeimyninę padėtį ar kitas aplinkybes? Ar pateisinate savo lūkesčius? Ar jūsų gyvenimas atspindi jūsų vertybes?
  • Kas jums teikia tobulėjimo pojūtį? Kuriose gyvenimo srityse jaučiate pažangą, mokotės, patiriate iššūkius ir kur gerėja jūsų įgūdžiai?

Po to autorė siūlo susirašyti savo asmeninius įsakymus ir galiausiai susidaryti pasižadėjimų lentelę, ką veiksiu siekdama savosios laimės. Taigi aš jau pradėjau!

Kaip teigia Robert Louis Stevenson: „Nėra kitos tokios pareigos, kurios labiau nevertintume, kaip pareigos būti laimingam.“ Tad būkime laimingi!

Comments are closed

Panorama Theme by Themocracy

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos