Kelionė į Sardiniją

By , 2012 gegužės 4 16:10

Balandžio 5 d. rytą palikusi įspaustas pėdas baltame sniege išskridau į saulėtąją Sardiniją – jos sostinę Kaljarį, kurį pasiekiau jau vakare. Tik nusileidus mane pasitiko nuoširdi draugės šypsena bei skaisti saulės šiluma, palmės, žaliuojantys ir žydintys medžiai. Prasidėjo mano mielos ir ilgai lauktos atostogos, leidusios pailsėti ir užmiršti namie paliktus darbus, nusistovėjusią rutiną, įgrisusius šaltokus pavasario orus. Tiesa kaip vėliau juokavome su savimi iš namų atsivežiau ne tik pakilią atostogų nuotaiką, bet ir blogų orų šleifą, kadangi Sardinijoje patyriau tiek vėjuoto oro, tiek lietaus, tiek ir šiltų, saulėtų dienų.

Šis tas iš mano kelionės…

Kaljaris – pagrindinis Sardinijos miestas, įkurtas finikiečių VII a. pr. m. e., kuriame šiandien gyvena daugiau nei 150 tūkst. gyventojų. Kompaktiškas, patogus miestas su gerai išvystytu viešuoju transportu, laivų uostu.

Kaljario jūrų uostas – vienas didžiausių ne tik Italijos, bet ir Viduržemio jūros baseino uostų.

 

San Mikelės pilis buvo pastatyta 10 a. kaip ginybinis sostinės pastatas. Ji įsikūrusi ant nemažo žaliuojančio kalno ir čia galima atrasti ramybę nuo miesto. Be to, nuo kalno atsiveria puiki Kaljario panorama.

 

 

San Remo bastionas – didžiulis statinys iš marmuro, stebinantis savo didybe, nuo kurio atsiveria puiki Kaljario uosto bei miesto panorama. Viena iš labiausiai patikusių miesto vietovių.

 

 

Siauros žavios miesto gatvelės, kuriomis tiesiog gera pasivaikščioti ir pajusti miesto dvasią…

 

  

Poeto paplūdimiai – pagrindiniai Kaljario paplūdimiai, besitęsiantys apie 8 kilometrus. Juos lengva pasiekti miesto viešuoju transportu.

 

 

Botanikos sodas – rami vieta, kur galima pailsėti nuo miesto šurmulio. Jame galima rasti virš 500 įvairiausių tropinių bei Viduržemio jūros regiono augalų veislių.

 

  

Muzikos parkas – naujas ir netradicinis miesto parkas, kuriame rasite dirbtinę upę, fontanų, tiltą, medinius pasivaikščiojimui skirtus takus.

 

Didysis Penktadienis Sardinijoje pasižymi įvairiomis katalikiškomis procesijomis. Prie vienos iš Kaljario bažnyčių stebėjome atvykstančią bažnytinę eiseną, kuri čia yra vienas iš svarbiausių renginių Didžiosios savaitės metu.

 

Išvyka į Pulą, siekiant aplankyti jūros pakrantėje įsikūrusio Noros miestelio griuvėsius. Nuo Pulos juos lengva pasiekti pėsčiomis. Tai vienas iš geriausiai Sardinijoje išsilaikiusių ir gilią senovę menančių romėnų miestų, kur dar ir šiandien vyksta kasinėjimai. Po Norą turistai gali pasivaikščioti su ekskursijų gido, šnekančio keliomis kalbomis, pagalba.

 

 

Savo paplūdimiai itin garsėja netoli nuo Kaljario esantis Vilasimius miestelis, kuriame pilna viešbučių, kempingų, restoranų, barų ir įvairių pramogų turistams. Vaizdinga kelionė kalnuotais serpantinų keliais keri širdį ir žavi nepakartojamais gamtos vaizdais. Vilasimius nuo jūros nutolęs apie 2 km, nes gindamiesi nuo įsibrovėlių iš jūros, senovės Sardinijos gyventojai traukėsi į salos gilumą. Itin graži pakrantė, smaragdiškai žydras jūros vanduo, masyvūs žali kalnai, uostas… Gražiausi vaizdai iš mano kelionės…

 

 

 

 

Comments are closed

Panorama Theme by Themocracy

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos